Kto się dowie, ten dostanie

OBORNIKI. Małgorzata Wieczorek zajmująca się w urzędzie miejskim współpracą gminy z organizacjami pozarządowymi poinformowała o tym, że spotkanie w przedstawicielami owych organizacji odbyło się niedawno, ale niewiele osób no nie przyszło. Żałuje, że jest aż tak niewielkie zainteresowanie tego rodzaju spotkaniami. – Przy podziale pieniędzy wielu wyraża potem żal, że nie byli i nie wnieśli uwag – powiedziała pani Małgorzata.

Wszystko wskazuje na to, że problemem jest kłopot z dystrybucją informacji o takim spotkaniu, które odbywa się jedynie raz w roku. Można o tym przeczytać komunikat na oficjalnej stronie magistratu, ale kto to czyta?  Pani Małgorzata chętnie by powysyłała do zainteresowanych organizacji zaproszenia, ale nie ma wiedzy, które z nich jeszcze działają.  

Tymczasem do istniejących programów doszedł kolejny, związany z obroną i bezpieczeństwem. Warto wiedzieć, że 647 tys. jest przeznaczonych na pomoc społeczną i wspieranie najbardziej potrzebujących. Znaczna część pieniędzy z tego obszaru jest znaczona z przeznaczeniem na konkretne działania pomocy społecznej Skorzystać z tej kwoty może każdy, kto działa nad poprawą jakości życia pokrzywdzonych. Tu wnioski składają raz w roku organizacje świadczące pomoc społeczną. Problem polega więc na tym, że jeżeli powstanie taka organizacja na początku roku nie dostanie wsparcia wcześniej niż za rok, gdy będą dzielone kolejne środki. Jest to chyba wystarczający powód, aby coś zmienić. 

Podobne artykuły