Dzierżawią, kupują a komisja decyduje

GMINA OBORNIKI. W minionym tygodniu komisja terenowa rady miejskiej Obornik opiniowała wnioski rolników i innych osób chcących dzierżawić lub kupić grunty gminne. 

Andrzej Walkowski z Maniewa już dawno wnioskował o dzierżawę na 10 lat gminnego gruntu. Rada go początkowo poparła, ale wniosek wrócił, bo podobno taka decyzja blokuje ewentualną sprzedaż działek gminnych. Radni przyjęli to do wiadomości, nie mniej podtrzymali brzmienie swej poprzedniej decyzji otwierając panu Andrzejowi drogę do dzierżawy.  

Tomasz i Wiesława Zielińscy z Rożnowa chcą kupić kilka działek, na których jest dziś drogą do nikąd. Taki zakup poprawi strukturę ich obejścia. Komisja po zastanowieniu poparła także ten wniosek.

Łukasz Kubisz z Bogdanowa też chce dokupić działkę. Jest to także droga prowadząca do pola jednego z rolników i jego zdaniem, nieużytkowana od lat, bo wspomniany rolnik ma dojazd z drugiej strony. 

– Taka sprzedaż uniemożliwiłaby rolnikowi ewentualny podział działki – stwierdzili członkowie komisji i postanowili sprzeciwić się sprzedaży. 

Ponadto, gdyby sprzedano choćby część drogi, to i tak dojazd do pola musiały zostać minimum siedem metrów a tyle gruntu tam nie ma. 

Podobne artykuły