Troje bandytów pobiło 24-latka i ukradło mu telefon oraz pieniądze – wieczorem na obornickiej ulicy

OBORNIKI.  W miniony weekend oborniccy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzewane o dokonanie rozboju. Młoda kobieta i dwóch mężczyzn pobiło i okradło 24-letniego mieszkańca powiatu obornickiego. Teraz grozi im za ten czyn nawet do 12 lat pozbawienia wolności. 

W niedzielny wieczór 24-letni mieszkaniec powiatu obornickiego powiadomił komendę policji, że został pobity i okradziony. Policjanci niezwłocznie zajęli się tą sprawą i po sprawdzeniu miasta zatrzymali osoby odpowiadające podanemu im rysopisowi. 

Sprawcami okazali się 22 i 31-letni mężczyźni oraz 24-letnia kobieta, wszyscy mieszkańcy Obornik.  Mężczyźni byli wcześniej karani, dla dziewczyny było to pierwsze przestępstwo.

Jak ustali policjanci około godziny 19:30 24-latek został napadnięty i pobity na jednej z  ulic w pobliżu rynku. W trakcie szarpaniny wypadł mu z kieszeni telefon komórkowy, który bandyci szybko ukradli. 

Pokrzywdzony zaczął uciekać, ale sprawcy zaczęli go gonić, gdyż najprawdopodobniej telefon okazał się dla nich zbyt małym łupem. Po kilkuset metrach złapali go i ponownie pobili, tylko że tym razem ukradli mu też pieniądze z portfela. 

Teraz na wniosek obornickiej prokuratury, cała trójka przebywa w areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi im, jak wspomnieliśmy, do 12 lat pozbawienia wolności.

Podobne artykuły