Prokuratura: nie zidentyfikowano zwłok mężczyzny ze Stobnicy

OBORNIKI. Prokuratura rejonowa umorzyła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci mężczyzny o nieustalonej tożsamości, wobec stwierdzenia, że czyn nie zawiera znamion czynu zabronionego.

Przypomnijmy, że 9 czerwca odkryto w rzece Warcie w okolicy Stobnicy zwłoki mężczyzny o nieustalonej tożsamości. Zwłoki znajdowały się w stanie trudnym do ustalenia wieku denata i jego wyglądu, mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnego dokumentu identyfikującego jego tożsamość. Biegły z dziedziny medycyny sądowej nie stwierdził żadnych śladów obrażeń, jak i innych zmian wewnętrznych i zewnętrznych, które mogłyby wskazywać na przyczynienie się do spowodowania śmierci nieznanego mężczyzny.

W toku postępowania przeprowadzono badanie daktyloskopijne, mające na celu ustalenie tożsamości denata, które dało wynik negatywny. Ponadto biegły z dziedziny badań antropologicznych czaszki oraz identyfikacyjnych osoby, wykorzystując metody komputerowe sporządził rekonstrukcję twarzy denata na podstawie czaszki. To badanie również nie pozwoliło na ustalenie tożsamości zmarłego.

W tym stanie rzeczy koniecznym zdaniem prokuratury stało się podjęcie decyzji o umorzeniu postępowania.

Podobne artykuły