Pierwsze zwycięstwo Sparty w tym sezonie

OBORNIKI. Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie na własnym boisku zanotowali piłkarze Sparty pokonując Piast Kobylnica 2:1. 

Już w 6 minucie pierwszą okazję w meczu ma Panowicz, ale strzela zbyt słabo. W 10 min. jest 1:0 dla Sparty, Lizewicz mija dwóch zawodników i podaje do Lecha na wolne pole, który pokonuje bramkarza gości. W 12 min. meczu po dośrodkowaniu Bukowskiego,  Maciejewski nie trafia w bramkę. W 28min. meczu po stracie Palacza napastnik Piasta źle przyjmuje piłkę w polu karnym, którą łapie bramkarz Sparty Konowalski. W 44 min. meczu goście przeprowadzają najgroźniejszą sytuację, ale piłka po strzale Stronki trafia w poprzeczkę. 

W 60 min. meczu Siemiński z rzutu wolnego z 40 metrów uderza bardzo precyzyjnie, a bramkarz z Kobylnicy z trudem przenosi piłkę nad poprzeczką. W 65 min. meczu błąd w defensywie Sparty, jednak goście nie trafiają w bramkę. W 70 min. meczu Radziwołek z 5 metrów nie trafia w bramkę. W 78 min. meczu Maciejewski idealnie podaje do Cegielskiego, a ten przegrywa pojedynek sam na sam z bramkarzem Piasta. W 89 min. meczu Bukowski marnuje doskonałą sytuację. W 90 min. meczu dobra kontra Sparty, Skolasiński na wolne pole do Palacza, który pokonuje najpierw 40 metrów boiska, a następnie zdobywa drugą bramkę dla Sparty.

W 92 min. meczu wprowadzony chwilę wcześniej Muszyński fauluje w polu karnym i sędzia pokazuje rzut karny, który goście zamieniają na bramkę. Mecz kończy się zasłużonym zwycięstwem Sparty, miejmy nadzieję, że za tydzień nasi piłkarze ponownie sięgną po 3 punkty w meczu wyjazdowym z Wełną Rogoźno.

Sparta  Oborniki – Piast Kobylnica 2:1 (1:0). Skład Sparty: Konowalski – Siemiński, Radziwołek, Tomalak, Panowicz – Maciejewski (88 min. Muszyński), Bukowski, Lizewicz (48 min. Skolasiński), Lech, Każmierczak (68 min. Cegielski) – Panowicz.

Podobne artykuły