Pielgrzymka z Kiszewa

GMINA OBORNIKI. Jeszcze w marcu zapadła decyzja o zorganizowaniu przez księdza proboszcza Ireneusza Szulca i radną Renatę Małyszek dla mieszkańców parafii Kiszewo wycieczki – pielgrzymki do miejsc związanych z kultem religijnym oraz najpiękniejszymi zabytkami kraju. Organizatorzy przystąpili do konkursu ofert na realizację zadania publicznego i uzyskali kwotę 5 tys zł. wsparcia, co wystarczyło im na wynajem autokaru. Dzieląc resztę kosztów pomiędzy uczestników przygotowano plan wyjazdu. 

W piątek 9 września wczesnym rankiem 50 osobowa grupa uczestników wyjazdu udała się autokarem najpierw do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Celem była wizyta w Sanktuariach Maryjnych i udział w Mszach św. dziękczynnych Dekanatu Poznańskiego za beatyfikację bł. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Uczestnikami wyjazdu byli mieszkańcy Kiszewa, Kiszewka, Stobnicy, Bąblina, Bąblinka, Bąblińca i Podlesia w wieku 20 do 81 lat. W drodze do Kalwarii pielgrzymi odwiedzili obraz Matki Boskiej Częstochowskiej oraz zwiedzili obóz zagłady Auschwitz-Birkenau. Następnego dnia, w sobotę wzięli udział w Mszy św. dziękczynnej w Łagiewnikach, po której wyjechali do centrum Krakowa, aby tam pod opieką przewodnika podziwiać najpiękniejsze i najważniejsze dla Polaków miejsca i zapoznać się z ich historią. 

Ostatni, trzeci dzień pobytu został przeznaczony na zaznajomienie się z historią sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Po Mszy w intencji pielgrzymów z Kiszewa przewodniczka oprowadziła grupę po najważniejszych miejscach Sanktuarium i przybliżyła im jego bogatą historię. Po obiedzie wycieczka wyruszyła do Wadowic, odwiedzając po drodze muzeum miniatur w Inwałdzie.

W kościele ofiarowania NMP, w miejscu szczególnie związanym z osobą urodzonego w Wadowicach papieża Jana Pawła II, odprawiono modły pod przewodnictwem księdza Ireneusza Szulca, a następnie zwiedzano wystawę o życiu i działalności naszego wielkiego rodaka. Nie obyło się też bez ulubionych przez niego kremówek. Wieczorem pielgrzymi wyruszyli w drogę powrotną, aby późna nocą dotrzeć do Kiszewa. Wśród uczestników wyjazdu przez cały czas panowała serdeczna i pełna życzliwości atmosfera. Organizatorzy zapewnili uczestnikom wiele atrakcji oraz przeżyć duchowych, które zapewne na długo pozostaną w ich pamięci.

Podobne artykuły