O homoseksualistach w Bąblińcu – protestu gejów nie było

. BĄBLINIEC. Do ostatniej chwili organizatorzy konferencji z udziałem doktora Josepha Nicolosi, który przekonuje, że homoseksualizm można wyleczyć, trzymali w tajemnicy lokalizacje spotkań. Ostatecznie wykłady odbyły się w Bąblińcu. 

Osoba J. Nicolosi, specjalizującego się w terapii reparatywnej męskiego homoseksualizmu, budzi wielkie kontrowersje, więc nic dziwnego w tym nie ma, że jego pojawienie ściąga zewsząd żądna sensacji kolorową i plotkarską prasę. Nie inaczej było w Bąblinie, gdzie tak licznej grupy gości już dawno nie odnotowano. Byli dziennikarze tytułow lokalnych i ogólnopolskich oraz kilka stacji telewizyjnych. Większości żurnalistów na salę nie wpuszczono. Konferencji pilnowała firma ochroniarska, która wpuszczała tylko osoby zaproszone.

Spodziewano się protestu albo nawet większej manifestacji zorganizowanej przez środowiska gejowskie, stąd tak duże zainteresowanie mediów. Do niczego takiego nie doszło, a wykłady odbyły się w spokojnej atmosferze. Organizatorami konferencji były Fundacja Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii oraz Fundacja Stowarzyszenie Rodzina Serca Miłości Ukrzyżowanej. 

Dr. Joseph J. Nicolosi, psycholog kliniczny i psychoterapeuta to twórca koncepcji terapii reparatywnej, założyciel Thomas Aquinas Psychological Clinic w Encino (Kalifornia). Przyjechał do Bąblina, by zapoznać uczestników warsztatów z wiedzą psychologiczną i podzielić się swoim doświadczeniem oraz praktyką w dziedzinie terapii osób homoseksualnych. Jego wystąpienie skierowane było głównie do psychoterapeutów i duchownych. 

Konferencję oprotestowały środowiska gejowskie.  Są jej przeciwne twierdząc, że terapia reparatywna jest terapią pseudonaukową, nie znajdującą żadnych potwierdzeń medycznych.  

Dla informacji czytelników podajmy na koniec, że wykłady i zajęcia obejmowały problematykę podstaw etycznych pomocy osobom o skłonnościach homoseksualnych, przegląd przyczyn homoseksualizmu, prymat afektu homoseksualizm jako symptom oparty na poczuciu wstydu, homoseksualizm jako symptom obsesyjno-kompulsywny, homoseksualizm jako popęd reparatywny, scenariusz poprzedzający homoseksualne uruchomienie.

Podobne artykuły