Medale na 15-lecie WIR

ZIEMIA OBORNICKA. W niedzielę 11 września na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się w wielkim rozmachem uroczystość z okazji 15-lecia działalności Wielkopolskiej Izby Rolniczej. Na wydarzenie, które przypadło w dniu otwarcia tegorocznych targów „Polagra”, przybyli liczni parlamentarzyści, szefowie związanych z rolnictwem instytucji i organizacji oraz wielu rolników indywidualnych, w tym także z naszego powiatu. 

Wśród wyróżnionych przez ministra rolnictwa Marka Sawickiego prestiżowym odznaczeniem „Zasłużony dla Rolnictwa”, znalazło się dwóch przedstawicieli Ziemi Obornickiej – Maciej Tyrakowski i Paweł Bydałek. 

Pierwszy z nagrodzonych pracuje w doradztwie rolniczym od 39 lat, a od roku 1991 doradza gospodarzom z gminy Rogoźno, którzy chętnie odwiedzają go w biurze Ośrodka Doradztwa Rolniczego w urzędzie miejskim. Z kolei Paweł Bydałek prowadzi biuro WIR w powiecie obornickim. Gratulujemy i cieszymy się, że w gronie nagrodzonych znaleźli się przedstawiciele naszego regionu.

Podobne artykuły