Krasickiego nowe pomysły na kulturę

OBORNIKI. W miniony czwartek mieszkańcy z głowami pełnymi pomysłów zabrali się w sali w Obornickiego Ośrodka Kultury na pierwszej tak zwanej radzie kultury. Kilkadziesiąt osób, które przybyły na spotkanie, wywodziło się z wielu środowisk, głównie jednak z oświaty. Było wśród nich tyle ważnych person, że trudno wymienić tylko kilka nazwisk, aby nie obrazić innych. 

Na czym mają polegać te spotkania przy kawce? Jak mówił dyrektor OOK Adam Krasicki: na wymianie pomysłów i znalezieniem sposobu na rozwijanie kultury. Zanim jednak nastąpiła oczekiwana wymiana pomysłów, OOK przedstawiło co szykuje na najbliższe miesiące. Wśród propozycji znalazły się takie akcje, jak „Autobus do Kultury” –  comiesięczne wyjazdy do Poznania, „Akademia Odkrywców” – cykl wykładów specjalistów z rożnych dziedzin nauki, czy „Dyskusyjny Klub Filmowy” – wyświetlanie obrazów o dużych walorach artystycznych i obszerna dyskusja po emisji. 

Jednak żaden z tych pomysłów nie wzbudził tylu kontrowersji, jak projekt „Muzyka, Polityka”, w ramach któregi co miesiąc zapraszani będą politycy. Oborniczanie na sali w OOK będą mogli z nimi porozmawiać i poznać od „ludzkiej” strony. Podejrzanym zbiegiem okoliczności pierwsze spotkanie będzie miało miejsce dokładnie dwa tygodnie przed wyborami parlamentarnymi i to z politykiem rządzącej w Polsce i Obornikach Platformy. Co ciekawe Krasicki nie uważa, że takie działanie można uznać za kampanię wyborczą. 

Po krytycznych uwagach na naszych łamach dyrektor Krasicki zaprosił do dyskusji w tej sprawie, a następnego dnia nazwa projektu została zmieniona na „Przy Muzyce O…”. Jak możemy przeczytać w opisie projektu, nie będzie się on skupiał się na politykach, ale na „gościach specjalnych”. W ten sposób dyrektor usunął  wszelkie wątpliwości, że jest to spotkanie powiązane z kampanią wyborczą. Bo chyba jednak zabrakło innych ciekawych osób w całym kraju, które mogły wystąpić zamiast posła PO dwa tygodnie przed wyborami.

Podobne artykuły