Tonący Niemiec

ROGOŹNO. W minionym tygodniu z okazji święta plonów do gminy przybyli zagraniczni goście. Wśród nich nie mogło zabraknąć niemieckiej delegacji z miasta Wiehl.  

W czwartek 1 września w urzędzie miasta odbyło się oficjalne spotkanie kończące wizytę, na którym wzajemnie obdarowywano się prezentami. Niemcy przekazali na ręce burmistrza Janusa koszyk pełen specyficznych dla regionu, z którego pochodzą, produktów spożywczych. Była wśród nich butelka ze złocistą substancją w środku. Podkreślono, że jest to tylko miód, ale przebywający na sali śmiali się, niezbyt wierząc w te zapewnienia: chyba pitny. 

Rogoźnianie nie pozostali dłużni i podarowali między innymi zdjęcie tonącego delegata miasta Wiehl. Zostało  zrobione dzień wcześniej podczas nieszczęśliwego wypadku na Jeziorze Rogozińskim. 

WOPR zorganizował wodną wycieczkę dla gości z zagranicy. Gdy tylko jedna z dwóch motorówek odcumowała, natychmiast zaczęła tonąć wraz z dwojgiem zagranicznych gości na pokładzie. Na szczęście ratownicy szybko wyciągnęli lekko wystraszonych i przemoczonych poszkodowanych na brzeg. Nikomu nic się nie stało i całe wydarzenie było później wspominane z humorem.

Podobne artykuły