Ocieplanie z niszczeniem

OBORNIKI. Zaplanowana na czas wakacji termoizolacja Zespołu Szkół im. T. Kutrzeby w Obornikach trwa nadal i wciąż końca nie widać. Przez miesiące wakacyjne wykonano jedynie prace zewnętrzne i ocieplono stopy oraz wykonano cześć prac wewnątrz budynku. 

Pomijając sens takiego rozłożenia prac, że termoizolację wnętrza wykonuje się w czasie trwania lekcji, zamiast od niej zacząć, a potem kontynuować na zewnątrz nie przeszkadzając aż tak bardzo uczniom, to przy okazji udało się dzielnym „fachowcom” dokonać wielu uszkodzeń. Na przykład, gdy zdjęto poszycie dachu spadł deszcz. Pracownicy zamiast przykryć dach folią czy zabezpieczyć go w inny sposób, przerwali prace i pojechali do domu.  Skutkiem tego woda zalała budynek ściekając po pomalowanych ścianach. 

– Diabli mnie biorą na widok takiej roboty – stwierdził szef oświaty Paweł Drewicz. Niezadowolony jest z niej także starosta. – Będziemy sukcesywnie odmalowywać pomieszczenia -stwierdził w rozmowie z nami. 

To jednak nie koniec kłopotów. „Fachowcy” od termoizolacji uszkodzili kabel internetowy przewiercając go w paru miejscach tak skutecznie, że trzeba ułożyć nowy. Internet jednak nie działa też tam, gdzie nie ma kabla, bo skradziono jeden z elementów łączności. Takich przykładów „dobrej roboty” jest więcej i warto zadać sobie pytanie o nadzór nad prowadzonymi pracami. 

Nie lekko będzie miała teraz dyrekcja szkoły. Zarządzeni placówką w warunkach remontu nie należy do zadań łatwych.

Podobne artykuły