Porażka Sparty

OBORNIKI. Można powiedzieć, że nie tak to miało wyglądać. Drugiej porażki w tym sezonie na własnym boisku doznali piłkarze obornickiej Sparty, ulegając Kotwicy Kórnik 0:1.  W pierwszej połowie Sparta lekko przeważała i stworzyła więcej sytuacji strzeleckich. Kolejno swoje sytuacje nie wykorzystali: w 6 minucie groźnie z głowy strzela Kaźmierczak, w 8 minucie Lech uderza z dystansu, ale dobrze interweniuje bramkarz Kotwicy, w 33 minucie na strzał z 25 metrów decyduje się Bukowski lecz ponownie broni bramkarz gości.

W 40 minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Lizewicz, który jednak nie trafia w bramkę. Goście tylko raz poważnie zagrozili bramce Sparty, kiedy w 24 minucie  w zamieszaniu pod bramką dogodnej sytuacji nie wykorzystał napastnik gości. Druga połowa to już zdecydowana przewaga oborniczan, którzy już minutę po przerwie, po rzucie rożnym, mogli objąć prowadzenie. Niestety piłka po strzale głową Maciejewskiego trafia w poprzeczkę. Dwie minuty później niemal kopia poprzedniej sytuacji, tym razem to Siemiński trafia w poprzeczkę. W 54 minucie do siatki gości strzela Lizewicz, ale sędzia sygnalizuje pozycję spaloną. W 62 minucie rywale wysyłają sygnał ostrzegawczy, kiedy po szybkim kontrataku przemieścili się pod pole karne i trafiają tylko w słupek. Niestety, w 72 minucie Sparta już nie ma tyle szczęścia i kolejna kontra gości kończy się utratą bramki. Mimo że do końca meczu pozostało 18 minut,

Sparta już nie zdołała wyrównać i druga porażka w tym sezonie stała sie faktem. Po trzeciej kolejce Sparta ma tylko trzy punkty, jednak gra zespołu może budzić optymizm.  Sparta Oborniki – Kotwica Kórnik 0:1 (0:0). Skład Sparty: Konowalski- Siemiński, Panowicz, Tomalak, Maciejewski- Lech, Bukowski, Muszyński (20 min. Śleboda), Lizewicz, Kaźmierczak (68 min. Krzyźanowski), Skolasiński (68 min. Boruń). Widzów 114.