Jest nowy termin startu komunifikcji

POWIAT OBORNICKI. Radna powiatu Zofia Kotecka, zniecierpliwiona być może już brakiem obiecywanej od dawna komunikacji gminnej, zapytała całkiem bez sensu Henryka Łukaszewskiego o to, co gmina zrobiła w sprawie komunikacji. Po krótkiej konsternacji szybko na szczęście wróciła do pełnej przytomności i pytanie swe skierowała pod właściwy adres, zwracając się do Piotra Woszczyka słowami: kiedy problem komunikacji będzie wreszcie rozwiązany?

Woszczyk odparł: problem jest bardzo poważny. Jednak zapewnił o postępie: znów zmieniliśmy procedurę. Musi być okres przejściowy. W sprawie obornickiej komunikacji napisaliśmy do Brukseli i trzeba czekać na odpowiedź około roku. Niestety, nie można tematu rozwiązać.  Wykańczam procedurę i wysyłam zapytania. Będzie komisja i przejrzy. Mamy temat zakończony, załatwione jest merytorycznie. 

Po tej serii mało może zrozumiałych dla niewtajemniczonych i często sprzecznych ze sobą zdań, wiceburmistrz Woszczyk oświadczył publicznie i uroczyście: komunikacja będzie od 1 października! 

Jest to jednak kolejny „ostateczny termin”, więc nie należy brać go nazbyt poważnie. 

Piotr Woszczyk tak się rozpędził w organizowaniu komunikacji, że nie chce już poprzestać na gminnej a pragnie wozić też rogoźnian i ryczywolan organizując wielką komunikację ogólno powiatową. Kiedy? O to nie warto chyba pytać.

Podobne artykuły