Dwie osoby ranne – policja poszukuje kierowcy, który uciekł z miejsca wypadku

WARGOWO, CHRUSTOWO. 1 września mieszkaniec jednej z wiosek pod Obornikami najpierw spowodował wypadek, w którym zostały poszkodowane trzy osoby, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. 

Około godz. 18 na szosie prowadzącej z Chrustowa do Wargowa mieszkanka gminy Oborniki, kierująca samochodem marku Audi, zahamowała przed jadącym przed nią pojazdem ciężarowym. Po sekundzie w tył Audi uderzył samochód marki Rover. Zderzenie było tak silne, że Rover odbił się od pojazdu i uderzył w barierki. Kierowca i dwóch pasażerów Audi na skutek uderzenia odniosło poważne rany. 

Kierujący Roverem ulotnił się z miejsca zdarzenia, pozostawiając swój samochód. Na miejsce szybko przybyły policja, straż pożarna i karetka. Poszkodowani zostali natychmiast przewiezieni do szpitala w Obornikach. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku i wprowadzili ruch wahadłowy na szosie.

Policja po zapoznaniu się z zeznaniami świadków i poszkodowanych, rozpoczęła poszukiwanie sprawcy wypadku. Nie było to trudne, gdyż porzucił on samochód. Mundurowi, po ustaleniu na podstawie rejestracji właściciela pojazdu, zjawili się w jego domu pod Obornikami. Mężczyzny tam nie było. Do poniedziałku policja szukała go bez rezultatu. Prawdopodobnie poszukiwany był pijany w momencie  spowodowania wypadku i teraz ukrywa się, póki nie wytrzeźwieje.

Podobne artykuły