W wakacje skradziono ponad 10 samochodów – głównie przed supermarketami

POWIAT OBORNICKI. W okresie wakacji na Ziemi Obornickiej skradziono ponad 10 samochodów. Statystycznie, jak poinformowała nas policja, co tydzień znikał jeden samochód. 

Chociaż do kradzieży dochodziło na terenie całego powiatu obornickiego najwięcej, bo prawie połowa kradzieży, miała miejsce w Obornikach. Złodzieje nie tylko włamywali się i kradli samochody na parkingach przed domami oborniczan. Jak się okazuje najczęstszymi miejscami kradzieży są duże parkingi przed supermarketami.

Na wielkich parkingach, pełnych klientów wysiadających i wsiadających do swoich samochodów, złodziej ma szansę wtopić się w tłum i na oczach kilkunastu światków ukraść samochód. Klienci sklepów, tak bardzo skupieni nad swoimi zakupami, nie zwracają nawet uwagi na osoby rzekomo starające się otworzyć drzwi do samochodów. Dopiero, gdyby się przyjrzeli, mogliby zauważyć, że fałszywy właściciel nie stara się otworzyć drzwi kluczem, ale wytrychem i jest tak naprawdę złodziejem. 

Jak wykazała statystyka obornickiej policji ulubione marki złodzieje to niemieckie Volkswageny. Za naszym pośrednictwem komenda policji apeluję do mieszkańców Ziemi Obornickiej o zwracanie uwagi na podejrzane osoby, kręcące się wokoło samochodów i informowanie o każdej budzącej podejrzenia sytuacji.

Podobne artykuły