Na Jeziorze Nienawiszcz

NIENAWISZCZ.  W niedzielę 28 sierpnia wczesnym rankiem na Jeziorze Nienawiszcz Duży rozpoczęły się organizowane tradycyjnie przez gminę zawody wędkarskie o puchar burmistrza Rogoźna. Mózgiem organizacyjnym przedsięwzięcia był jak zawsze niezawodny Henryk Smoliński, a głównym sponsorem Lokalna Grupa Rybacka 7 RYB z Wągrowca, której Rogoźno jest członkiem. 

Pomimo dość chłodnego początku dnia na zawodach stawili się wędkarze należący do dziesięciu drużyn reprezentujących koła wędkarskie, stowarzyszenia, urząd miejski, miejscowe działki rekreacyjne i rogozińskie sklepy wędkarskie. Kwadrans po 12 w południe rozległ się kończący wędkarską rywalizację strzał, a sędziowie podsumowali kilkugodzinne zmagania, w wyniku których złowiono prawie 47 kg ryb, co daje średnio ponad 1,5 kg na jednego uczestnika. Po obiedzie, który wszyscy wędkarze zjedli z wielkim apetytem, przyszła pora na ogłoszenie przez sędziego Henryka Rygę wyników oraz wręczenie pucharów i medali. Tego ostatniego dokonali wspólnie burmistrz  Janus, sekretarz  Sip-Michalska oraz wybrana w tym roku sołtysem Nienawiszcza Krystyna Pyssa. 

Pierwsze miejsce zdobyła drużyna Stowarzyszenia Jezioro Rogozińskie w składzie: Stanisław Sierakowski, Józef Karolak i Grzegorz Majewski. Ostatni z wymienionych osiągnął najlepszy wynik indywidualny, łowiąc 6,75 kg ryb. Zawodnicy z wielką satysfakcją przekazali zwycięski puchar na ręce  dumnej ze znakomitego wyniku prezes Aliny Grochowalskiej. Drudzy byli reprezentanci sklepu wędkarskiego „U Kasi”, czyli Roman Czarnecki, Piotr Gorzelak i Tomasz Zaranek. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna koła PZW przy Rogozińskim Centrum Kultury, którą stanowili Michał Ruciński, Dariusz Gracz i Mirosław Walich. Kolejne miejsca zajęły: koło PZW Rogoźno-Miasto, sklep wędkarski H. Smoliński, Stowarzyszenie Jezioro Czarne, drużyna urzędu miejskiego, sklep wędkarski „Szymek”, sołectwo Nienawiszcz i działki nr 1 w Nienawiszczu.

Podobne artykuły