12 godzin na murawie

ROGOŹNIE. Dwunastogodzinny turniej piłkarski Play Fair Play odbył się w minioną sobotę w Rogoźnie. Po sporym zainteresowaniu rozgrywkami na orliku z początku wakacji, organizatorzy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zorganizowali kolejną odsłonę tej imprezy. 

Mecze trwające od godziny ósmej do dwudziestej zorganizowane zostały przez  Michała Baczyńskiego, Krystiana Kaczmarczyka oraz prowadzącego imprezę (a jednocześnie jednego ze sponsorów) Łukasza Zaranka, znanego w gminie działacza społecznego. Dla nich była to kolejna okazja udowodnienia, że mając zapał oraz świetny pomysł, można zorganizować imprezę dla młodzieży i dorosłych.

Tym razem zgłosiło się 20 drużyn, które podzielone zostały na cztery grupy. Po zaciętej rywalizacji w każdej z grup do ćwierćfinałów awansowały dwie najlepsze drużyny. Ostateczna klasyfikacja turnieju przedstawia się następująco: pierwsze miejsce drużyna Organizatorów, drugie Pomax, trzecie ATA-Technik Gramowscy, czwarte FC Hłobaki. Najlepszym bramkarzem, a jednocześnie piłkarzem Fair Play, został Krzysztof Olendrowicz, najlepszym strzelcem Marcin Zemlik. 

Duża liczba zarówno zawodników, jak i widzów, utwierdziła organizatorów w przekonaniu, że tego typu inicjatywa jest potrzebna w Rogoźnie. Turniej został zorganizowany za pieniądze prywatnych sponsorów. Gmina zakupiła puchary dla zwycięzców.

Podobne artykuły