W nocy stracili cały dom – strażacy walczyli pięć godzin z ogniem

STARE. W nocy z soboty na niedzielę, około godziny trzeciej, mieszkańcy jednego z domów w miejscowości Stare, niedaleko Siernik w gminie Rogoźno, przeżyli wstrząsające chwile. Nagle obudził ich dym wydobywający się z palących mebli. Natychmiast wstali, aby zobaczyć co się stało.

Gdy zeszli na parter z pietra, gdzie znajdowała się ich sypialnia, ujrzeli przerażający widok. Wszystkie pokoje stały w ogniu. Natychmiast ewakuowali się i wezwali straż pożarną.

Strażacy po przyjeździe na miejsce zdarzenia przez pięć godzin walczyli z płomieniami. Skutki pożaru okazały się ogromne. Spalone poddasze, dach budynku i zdewastowane przez ogień pokoje wraz z meblami. W sumie szkody dokonane przez żywioł wyceniane są na około 200 tys. zł. 

Policja ustala przyczynę. Nieoficjalne źródła mówią, że pożar rozpoczął się od nowo wybudowanej altany. Ogień doszedł do rury z gazem biegnącej w pobliżu źródła pożaru. Prawdopodobnie z dziury w poszyciu rury wydobywał się gaz, który w połączeniu z płomieniem doprowadził w konsekwencji do zapalenia się prawie całego budynku. 

Na szczęście mieszkańcom nic poważnego się nie stało. Rozpoczęto sąsiedzką i gminną akcję pomocy poszkodowanym.

Podobne artykuły