Sparta wybierała

OBORNIKI. We wtorek, 5 kwietnia w sali sesyjnej urzędu miejskiego odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze klubu piłki nożnej MKS Sparta Oborniki. Obrady otworzył prezes Zbigniew Gajewski, który przywitał zaproszonych gości, w tym m.in. radnego  Jacka Okpisza, dyrektora Obornickiego Centrum Sportu Tomasza Konitza oraz Tadeusza Ratajczaka.

Prezes Gajewski złożył w imieniu zarządu sprawozdanie z dwuletniej działalności. Było w nim o kłopotach finansowych Sparty, które w jego mniemaniu stały się przyczyną spadku drużyny na dno tabeli IV ligi. Po sprawozdania zarząd klubu, przy jednym głosie sprzeciwu, otrzymał absolutorium.  

Następnie przeprowadzono wybory do zarządu oraz komisji rewizyjnej. Niewiele się w tych gremiach zmieniło. Zarząd będzie liczył o dwóch członków mniej, a zasiedli w nim, oprócz Zbigniewa Gajewskiego, Tomasz Kujawa, Katarzyna Adamska, Beata Tomaszewska, Przemysław Stachowiak, Dawida Orczykowski i Krzysztof Nowacki, który swego czasu stracił miejsce po kłopotach z rozliczaniami finansowymi. W skład komisji rewizyjnej weszli Łukasz Bukowski, Robert Tomaszewski i Robert Adamski.

Po wyborach prezes Zbigniew Gajewski złożył podziękowania Stanisławowi Manickiemu oraz Przemysławowi Stachowiakowi, dzięki którym drużyna bez środków finansowych grała jesienią 2010 r.

W wolnych głosach i wnioskach głos zabrał także radny Jacek Okpisz, który powiedział:  miasto będzie wspierać sport, bowiem taka jest wola burmistrza. Obiecał klubowi pieniądze z miejskiej kasy i wszelakie wsparcie.  Jego słowa członkowie klubu nagrodzili gromkimi brawami. Jakie będą tego wsparcia efekty kibice zobaczą już niebawem. Na razie trzeba trzymać kciuki i życzyć piłkarzom Sparty odzyskania dawnej renomy.

Podobne artykuły