Rodzinny turniej na orliku

OBORNIKI. W minioną niedzielę OCS zorganizowało turniej piłki nożnej Old Boys na osiedlowym orliku. Turniej przeznaczony był dla drużyn składających się z mężczyzn w wieku 35 lat i starszych. Wystartowały cztery drużyny: Old Boys Sparta I, Old Boy Sparta II, Amatorzy i Gramy dla Słonia. Ta ostatnia drużyna, o bardzo egzotycznej nazwie, swoją grę dedykowała dla chorego na stwardnienie rozsiane kolegi o przezwisku „Słoń”. 

Starsi metryką, ale młodzi duchem mężczyźni pokazali swoim żonom i dzieciom na co stać ich na boisku. Całe rodziny kibicowały im w to słoneczne, niedzielne popołudnie. Córki z pomponami w rekach wspomagały swoich ojców. Żony przeżywały drugą młodość patrząc na spocone ciała własnych mężów biegających po boisku. Dla dzieci OCS przygotowało dmuchane zamki, które wypełniły im czas pomiędzy kibicowaniem a zjadaniem kiełbasek z grilla. W ten sposób wydarzenie sportowe dla mężczyzn w średnim wieku przeobraziło się w piknik rodzinny, na którym każdy znalazł coś dla siebie.

Drużyny, w których skład wchodzili mieszkańcy całego powiatu, nie powstały na skutek spontanicznego zrywu. Mężczyźni w tych samych składach, w których pokazali się na boisku, od dłuższego czasu co tydzień spotykają się na halach i ćwiczą swoje sportowe umiejętności.

Podobne artykuły