Ciężarówka pełna zdrowia

POŁAJEWO. Niecodzienny widok czekał na odwiedzających szkołę w Połajewie w czwartek 7 kwietnia. Od rana szkolny plac obok Orlika zajmowała ogromna i niezwykle kolorowa ciężarówka. Odwiedziny niezwykłych gości związane były z konkursem, w którym udział wzięli uczniowie miejscowego gimnazjum. 

W ramach akcji „Jedz smacznie i zdrowo” firma Winiary zorganizowała konkurs adresowany właśnie do młodych ludzi, którego celem było propagowanie zdrowej kuchni i zdrowego stylu życia. Aby wziąć udział w konkursie należało wykonać plakat lub nakręcić film reklamowy promujący zdrowe odżywianie. W tej ciekawej innej niż wszystkie akcji edukacyjnej Połajewo triumfowało w kategorii film. 

Za trwający kilkadziesiąt sekund klip autorstwa uczennic klasy III C Jagody Kubiak i Ingi Salach, gimnazjum w Połajewie otrzymało wyróżnienie w konkursie. Nagrodą były odwiedziny trucka z mobilną kuchnią i wizytą specjalistów, którzy udzielali porad dietetycznych i służyli młodym ludziom informacjami o zdrowym odżywianiu i gotowaniu. Podczas niezwykłych lekcji, tym razem gotowania, można było samodzielnie wykonać zdrową i pożywną przekąskę, jak również dowiedzieć się co jeść, aby mieć piękną cerę oraz smukłą i atrakcyjną sylwetkę. 

W lekcjach pichcenie młodzież brała udział chętnie i tłumnie. Oprócz połajewskiej placówki mobilna kuchnia odwiedzi w sumie 50 szkół w całej Polsce.

Podobne artykuły