Zwycięskie forum

POŁAJEWO. W piątek 15 kwietnia grupa teatralna Gęba, działająca w Gminnym Ośrodku Kultury w Połajewie, zdobyła Grand Prix podczas odbywającego się w Czarnkowie XXIX forum teatrów szkolnych Scena Dziecięca. Zespół kierowany przez Miłosławę Nowicką zaprezentował swój najnowszy spektakl pantomimiczny Niezapomniany sen. Niesamowita muzyka, dopracowana choreografia, świetna reżyseria i niezaprzeczalny wielki talent małych aktorów zostały zauważone przez Jury. 

Zasiadający w komisji Alina Wawrzyniak z Fundacji Gębiczyn, Jan Pertek dyrektor MCK w Czarnkowie i Robert Mania aktor Teatru Norwida w Jeleniej Górze, byli tego dnia wyjątkowo zgodni. Gęba nie miała sobie równych i była zdecydowanym faworytem konkursu już po prezentacji spektaklu. Mimo to ogłoszenie wyników było dla teatru z Połajewa wielkim zaskoczeniem. Pierwszy udział w poważnym konkursie, pierwsza nagroda i to od razu najważniejsza – to wszystko przerosło najśmielsze marzenia uczniów miejscowej podstawówki. 

Oprócz najwyższego wyróżnienia najmłodszy aktor połajewskiej Gęby Dawid Praszczak otrzymał indywidualną nagrodę za stworzenie wyrazistej kreacji aktorskiej. Zespół Gęba tworzy ośmioro uzdolnionych młodych ludzi z klas IV-VI: Monika Erdmann, Patrycja Frąckowiak, Olimpia Jankowska, Dawid Praszczak, Katarzyna Staniszewska, Aneta Stolcman, Gabriel Szudarek i Weronika Welke. Na scenie dają z siebie wszystko, o czym świadczą liczne siniaki i obolałe pod wpływem energicznej gry ciałem mięśnie. 

Niezapomniany sen jest pomysłem autorskim reżyserki, a scenariusz do spektaklu układał cały zespół. Zarówno dotychczasowi widzowie, jak i jury czarnkowskiego konkursu przyznali, że przedstawienie jest bardzo ambitne i nieco zbyt dorosłe dla tak młodych ludzi. Gęba ma kolejne konkursowe plany. W najbliższym czasie zespół zaprezentuje się na Przeglądzie Teatrów Dziecięcych Złote Maski w Krajence, później grupa pojedzie ze spektaklem do Konina. Trzymamy kciuki.

Podobne artykuły