Z orlika na stadiony

OBORNIKI. W niedzielę na orliku przy ul. Obrzyckiej odbył się turniej piłki nożnej dla niezrzeszonych z cyklu „Z orlika na stadiony”. Mecze rozgrywano w dwóch kategoriach wiekowych – roczniki 1995 i młodsi oraz rocznik 1998. Organizatorem był obornicki OCS.

Wystartowało 12 drużyn składających się głównie z oborniczan. Chociaż pogoda nie była rewelacyjna, przez większość dnia było pochmurno a późnym popołudniem zrobiło się zimno, młodzi piłkarze nie przejmowali się tym w ogóle, wyciskając z siebie siódme poty podczas wyścigu o zwycięstwo. Wśród zawodników oborniccy trenerzy zauważyli młode gwiazdy, które ich zdaniem, przy odpowiednim treningu, mogą wyrosnąć na zawodowych graczy.

W pierwszej kategorii wiekowej zwyciężyła drużyna składająca się z oborniczan uczących się w szkole w Biedrusku, na drugim miejscu znaleźli się Ziomkwie, a na trzecim drużyna Smerfów. Wśród rocznika 1998 pierwsze miejsce wywalczyła Mafia, drugim miejscem mogą pochwalić się członkowie zespołu Mandarynka, a na trzecim znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 z Obornik. Zwycięzcy otrzymali medale i dyplomy sponsorowane przez OCS.

Podobne artykuły