Szczypiornistkom pozostała walkao baraże superligi – porażka w Szczecinie

SZCZECIN. 16 kwietnia szczecińskie szczypiornistki zatrzymały rewelacyjnie spisującą się w rundzie play off Spartę Oborniki. Piłkarki Pogoni już przed meczem zapowiadały walkę od pierwszej do ostatniej minuty. I tak faktycznie było – szczecinianki wspomagane przez żywiołowych kibiców od początku zaatakowały bardzo mocno, szybko uzyskując przewagę 4:1, potem 10:2, którą systematycznie powiększały

Tymczasem oborniczanki, dodatkowo przerażone bojowym zachowaniem kibiców, poruszały się jak zagubione i praktycznie były cieniem zespołu, jaki widzieliśmy jeszcze tydzień temu w Słupsku. Jakie czynniki zadecydowały o słabszej grze spartanek? czy faktycznie wystraszyły się szczecińskich kibiców, czy dało o sobie znać przemęczenie sezonem?

Pogoń Szczecin wygrywając ten mecz zapewniła sobie awans do superligi, zaś Sparta, po zwycięstwie Słupii w Gdańsku, spadła na trzecie miejsce w tabeli i chcąc walczyć jeszcze w barażach, musi wygrać ostatnie spotkanie z Gdańskiem oraz liczyć na przegraną Słupii z Pogonią Szczecin. Rozstrzygnięcia zapadną za dwa tygodnie.

Pogoń Handball Szczecin  – Sparta Oborniki 41:22 (22:9).

Sparta: Ewa Wozińska, Dominika Walkowiak 3, Urszula Filoda 7, Magdalena Borkowska 3, Justyna Cieśla 6, Karolina Szczęsna, Joanna Gładecka 1, Natalia Kosmowska,   Adrianna Celka 2, Edyta Kowalewska.

Tabela I ligi o miejsca 1-4

1. Handball Szczecin     19 32

2. Słupia Słupsk         19 28

3. Sparta Oborniki     19 27

4. AZS Gdańsk         19 12

Podobne artykuły