Prokuratura: Bukowski niewinny

OBORNIKI. Prokuratora uznała, iż nie doszło do przestępstwa i umorzyła śledztwo w sprawie próby oskarżenia byłego wiceburmistrza  Bogdana Bukowskiego o korupcję.  

Rzecz cała miała miejsce na krótko przed wyborami i była elementem kampanii wyborczej. W doniesieniu najpierw prasowym a potem formalnym do prokuratury starano się dowieść, że ówczesny wiceburmistrz miał dopuścić się korupcji namawiając różne firmy do wspierania finansowego obornickiej Sparty. Klub zyskał na tym ponad 150 tysięcy złotych. Bogdan Bukowski nie wypierał się prowadzenia akcji wspierającej piłkarzy. 

Za doniesieniem do mediów i prokuratury stała pewna firma, która wpłaciła na konto Sparty pieniądze, a potem próbowała zarobić na znacznym zaniżeniu standardu budowanej przez siebie w gminie drogi. Podłoże wykonano ze śmieci a całość pokryto asfaltem dwa razy cieńszym niż zakładał projekt i kosztorys. Bukowski nie zgodził się na odbiór drogi bubla i ściągnął na siebie tym sposobem kłopoty. 

Sprawę badała skrupulatnie prokuratura rejonowa aż w Lesznie, aby zachować bezstronność. Prześwietlono relacje Bukowskiego z firmami, które wpłacały pieniądze na Spartę i jednocześnie wykonywały zlecenia dla gminy Oborniki. Okazało się, że firmy z Lubonia, Czarnkowa, Kostrzyna, Rudy i Poznania, jawnie i dobrowolnie wspierały obornicki klub, nie łącząc tego w żaden sposób z wykonywanymi pracami. Wobec tych faktów sprawę umorzono.

Podobne artykuły