Katarzyna Tomaszewska wygrała wybory w Kiszewku

KISZEWKO. Sołtysem Kiszewka był przez 54 lata dzisiaj już 81-letni Józef Przychodni. Piszemy w czasie przeszłym, bowiem po złożeniu przezeń sprawozdania z minionej kadencji oświadczył, że rezygnuje ze swego stanowiska. Zapewne mieszkańcy wsi spodziewali się takiej decyzji, bowiem w wiejskiej świetlicy pojawiło się 67 osób, co na 132 uprawnionych do głosowania stanowi ponad 50% frekwencję i jest to ilość rekordowa. 

Wobec deklaracji sołtysa zgłoszono na jego miejsce aż czterech innych kandydatów. Ostatecznie z niewielką przewagą jednego głosu zwyciężyła z Januszem Olechem pani Katarzyna Tomaszewska. Nowej pani sołtys doradzać będą Beata Gierlacka, Agnieszka Błasiak i Dawid Jelonek. Ta mocno sfeminizowana grupa zajmie się realizacją potrzeb społeczności wsi a są one spore. 

Na koniec nie można nie zauważyć tego, że prowadzący zebranie burmistrz Szrama nie wyróżnił i nie uhonorował w ostatni dzień służby najstarszego sołtysa gminy, najdłużej służącego swej wsi, który po 54 latach bez wątpienia zasłużył choćby na bukiecik tanich o tej porze roku kwiatów.

Podobne artykuły