Karuzela z kopalnią

GOŁĘBOWO. Około 4,5 tysiąca złotych wyda starostwo na obmiary w kopalni kruszywa w Gołębowie. Kopalnia jest ponoć formalnie przedsięwzięciem nielegalnym. Gmina i powiat nie mają z tytułu wydobycia kruszyw żadnych korzyści, a nawet jak widać powiat ponosi straty. 

Obmiary raz już wykonano, a te powtórne mają być wykonane, aby stać się ewentualnym dowodem na postęp w urobku piasku i żwiru. Adam Olejnik poinformował nas, że był wraz z grupą urzędników na wizji lokalnej i choć w jednym wyrobisku prace stały w miejscu, w drugim ładowano właśnie piasek. Pracownicy poinformowali ich, że ów piasek jest zanieczyszczony i traktują go, jako śmieci, więc faktycznie wywożą jedynie nieczystości, a to im wolno. Tak zabawa trwa już drugi rok i może nie prędko się skończyć. 

Opłaty kopalniane są słone. Najkorzystniej ich nie ponosić kopiąc i wywożąc przy tym piasek oraz żwir.  Tym bardziej jest to korzystne, że jak na razie urzędnicy wykonując jedynie drobne ruchy wokół problemu i nie przerywają wydobywcy pracy. 

Podobne artykuły