Bajkowy świat – rywalizacja uczniów z całego regionu

ROGOŹNO. 14 kwietnia  odbył się XVI konkurs wiedzy „Bajkowy Świat”, którego organizatorem było Rogozińskie Centrum Kultury. W tegorocznej edycji wystartowały 34 trzyosobowe drużyny z Oborniki, Sycyna, Szydłowa, Rogoźna, Starej Łubianki, Prusiec, Chrustowa, Połajewa, Szamotuł, Trzcianki, Popówka, Wyrzyska, Objezierza, Gościejewa, Ryczywołu, Bolechowa, Łekna, Białężyna, Łomnicy, Nowej Wsi i Chodzieży.

Uczniowie musieli pochwalić się wiedzą między innymi o baśniach i bajkach Andersena, Brzechwy i Tuwima. Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym, uczestnicy pisemnie odpowiadali na 20 pytań dotyczących baśni. Wszyscy uczestnicy odpowiadali na pytania indywidualnie, natomiast suma punktów zdobytych przez poszczególnych zawodników drużyny, kwalifikowała ją do finału. Z 34 drużyn do następnego etapu zakwalifikowało się 10. 

W finale drużyny musiały odpowiadać na 11 pytań, wśród których były indywidualne dla poszczególnych zawodników, pisemne na które odpowiadała cała drużyna, dźwiękowe oraz do rozwiązania bajkowa krzyżówka.  Wszystkie odpowiedzi były skrupulatnie sprawdzane przez jury w składzie Ewa Szturmińska, Anna Zenger, Teresa Szostak i Angelika Pilarska. 

Zwycięzcą tegorocznego konkursu została Szkoła Podstawowej nr 2 z Obornik, na drugim miejscu znalazła się drużyna biblioteki publicznej gminy Szydłowo, a trzecim miejscem może pochwalić się Szkoła Podstawowa nr 4 w Obornikach. Setki młodych uczniów, którzy z uśmiechem na ustach brało udział w konkursie, świadczą o miłości dzieci do swoich ulubionych opowieści i o radości, którą daje im czytanie.

Podobne artykuły