Szrama bez Pawlickiego a PiS doradza PO

OBORNIKI. Podczas wtorkowej sesji rady miejskiej burmistrz Tomasz Szrama odczytał oświadczenie, w którym wyjaśnił, że jego doradca Sławomir Pawlicki przestaje być od zaraz jego doradcą ze względu na zmianę miejsca pracy. Wyraził też obawę, że prasa poda wersję, która nie będzie miła.

Przypomnijmy, że burmistrz Wronek zwolnił Pawlickiego w trybie natychmiastowym, przy obopólnym porozumieniu, w związku z podejrzeniem o malwersację finansową na znaczną skalę. Ujawniono pobranie za pomocą służbowej karty płatniczej kwoty 47.705,81 złotych, z których to pieniędzy Pawlicki się nie rozliczył. 

Podczas sesji rady Szrama opowiadałw kuluarach, że to nie Pawlicki zdefraudował służbowe pieniądze firmy, a to jemu je zdefraudowali, a że miły z niego gość, to wziął winę na siebie i spłaci co zabrali. Słuchając tego chciałoby się powiedzieć: burmistrzu, nie idź tą drogą! 

Szrama oświadczył, że mimo utraty Pawlickiego nie pozostał bez doradców. – Moim doradcą jest teraz Adam Olejnik – a po chwili namysłu dodał – oraz Andrzej Okpisz. Jest to bodaj pierwszy przypadek w Polsce, żeby szef lokalnego PiS-u doradzał szefowi lokalnego PO i dlatego warty odnotowania. 

Podobne artykuły