Rok Miłosza

OBORNIKI. 2 kwietnia w bibliotece publicznej odbył się powiatowy konkurs recytatorski „Rok 2011 Rokiem Czesława Miłosza w 100 rocznicę urodzin”. Organizatorkami  były Krystyna Eichler, Stefania  Kiwertz i Ewa Klimasek. Wzięli w nim udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, wyłonieni w eliminacjach szkolnych. Wysoki poziom, jaki zaprezentowali uczniowie cieszył zarówno organizatorów jak i komisję, która jednocześnie miała duży problem z wyłonieniem laureatów. Pierwsze miejsca w obydwu kategoriach były jednak  bezdyskusyjne. 

Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych wygrała rewelacyjna Weronika Przeniczna z Objezierza, której opiekunem jest Elżbieta Dembińska. Weronika jest zdecydowana laureatką konkursów recytatorskich od kilku lat. Na drugim miejscu znalazła się uczennica ZS im.Kutrzeby w Obornikach Marika Świerkowska, którą przygotowała Ewa Klimasek. Trzeciej nagrody nie przyznano, jedynie wyróżnienie za indywidualizm interpretacyjny dla ucznia tej samej szkoły Bartłomieja Jabkowskiego. 

Wśród uczniów szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zdobyła Daria Zemło z Gimnazjum nr 3 w Obornikach, którą przygotowała Justyna Pawlak. Z przyjemnością można obserwować rozwój tej uczennicy, która z konkursu na konkurs coraz bardziej rozwija wrodzony talent. Można sądzić, że godnie zastąpi swoją starszą koleżankę Weronikę. Drugie miejsca przypadły Annie Molewskiej z Gimnazjum w Ryczywole, której opiekunką była Anna Suszek i Sandrze Tomaszewskiej z Gimnazjum nr 3 w Obornikach pod kierunkiem Ewy Farmuz. Na trzecim miejscu znalazły się Michalina Kowala z Gimnazjum nr 2 w Rogoźnie, przygotowana przez Annę Borowiak-Muczke, i Paulina Majkowska z Gimnazjum nr 1 w Obornikach, której opiekunem była Edyta Bochińska. 

Cieszyć może duże zainteresowanie młodych ludzi poezją i prozą Miłosza, z którą tak świetnie sobie poradzili. Wśród uczniów, którzy nie znaleźli się w gronie laureatów można było dostrzec prawdziwe talenty, które  przy systematycznej pracy z pewnością zabłysną w następnych konkursach.

Podobne artykuły