Policja zatrzymała osiem osób z Obornik i Poznania – kradli francuskie samochodya hersztem był oborniczanin Daniel W.

OBORNIKI, POZNAŃ. Osiem zatrzymanych osób, sześć zastosowanych aresztów, czternaście odzyskanych, kradzionych pojazdów to efekt kilkumiesięcznej pracy policjantów z wydziału samochodowego komendy policji w Poznaniu. 

Rozpracowanie grupy kradnącej głównie auta francuskie trwało od połowy ubiegłego roku. Policjanci, zbierając informacje niezbędne do jej rozbicia, krok po kroku zbliżali się do zatrzymania sprawców. Mając niezbite dowody na działalność przestępczą jej członków, przystąpili do realizacji zakończonej zatrzymaniem przestępców.

Przy wsparciu policyjnych grup realizacyjnych zaplanowano całość akcji. Wchodząc jednocześnie do kilku domów i mieszkań na terenie Poznania i Obornik zatrzymano łącznie osiem osób. Siedem z nich zajmowało się kradzieżami. 32-letni Daniel W. był mózgiem grupy, organizując m.in. zbyt kradzionych pojazdów. 

Kradzieże odbywały się w różnych konfiguracjach osobowych. Zatrzymano także pasera, który kradzione auta ciął i rozbierał w okolicach Międzychodu, a zlikwidowana przez policjantów „dziupla” znajdowała się w lesie, około 10 kilometrów od innych zabudowań, w opuszczonym gospodarstwie rolnym.

Rozbita grupa złodziei samochodowych kradła głównie auta francuskie. Wartość każdego z pojazdów wahała się w kwotach od 40 do 70 tysięcy złotych. Policjanci przypuszczają, że grupa mogła łącznie ukraść około 50 pojazdów. Czternaście z nich odzyskano. 

Dwa ostatnie odnalezione zostały w „dziupli” w okolicach Międzychodu. Tam też znaleziono skradzionego kilka dni wcześniej Ciitroena Berlingo z 2010 roku i elementy od skradzionego z Niemiec Forda Galaxy.

Zatrzymanym osobom postawione zostały zarzuty. Wobec sześciu mężczyzn, którzy już wcześniej wchodzili w konflikt z prawem zastosowano areszt tymczasowy, wobec dwóch kobiet dozory policyjne. Za popełnione przestępstwa grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Podobne artykuły