Oborniczanki wygrały w Gdańsku i awans do superligi jest nadal możliwy

GDAŃSK. Sobotni wyjazd oborniczanek do Gdańska przyniósł kolejne zwycięstwo i utrzymanie kontaktu punktowego z  prowadzącymi drużynami w walce o superligę. AWFiS Gdańsk przegrał w meczu play-off I ligi piłki ręcznej kobiet ze  Spartą Oborniki  30:32 (12:14).

Od samego początku zespół Tomasza Konitza, dzięki  dobrej obronie i skutecznym atakom pozycyjnym, uzyskał 3-4 bramkową przewagę. Na przerwę schodził  prowadząc 14:12.

Po zmianie stron oborniczanki dalej kontrolowały przebieg gry.W 40 minucie, gdy prowadziły 20:18, potrafiły w ciągu 11 minut zdobyć pod rząd sześć bramek, nie tracąc żadnej i w 51 minucie zrobiło się 26:18.

Wydawało się  że wygrana jest już pewna, zaś ostatnie minuty, to zwykła formalność. Jednak w szeregi Sparty zakradło się zbytnie rozluźnienie oraz  nieznaczne objawy zmęczenia spowodowanego grą w szybkim tempie, co skwapliwie wykorzystały akademiczki i błyskawicznie zaczęły odrabiać straty, aby w 58 min przegrywać już tylko jedną bramką (29:30).

Przy szansie rywalek na remis bardzo dobrze zachowała się Ewa Wozińska, broniąc w sytuacji sam na sam. Ostatecznie Sparta pokonała AWFiS 32:30. Na podkreślenie zasługuje skuteczna gra Justyny Cieśli, która rzuciła 11 bramek. Za tydzień Spartę czeka trudny mecz ze Słupią w Słupsku. Chcąc awansować do superligi oborniczanki muszą ten mecz wygrać.

Sparta: Ewa Wozińska, Dominika Walkowiak 2, Urszula Filoda 4, Magdalena Borkowska 2, Magda Białyńska, Justyna Cieśla 11, Joanna Gładecka 4,  Natalia Kosmowska, Adrianna Celka 8, Edyta Kowalewska 1.

Tabela I ligi miejsca 1-4