Kabaretowo w Połajewie

POŁAJEWO. W środę wystąpił w GOK kabaret Słuchajcie z Zielonej Góry. Zapowiadany przez organizatorów jako składający się z wyłącznie śmiesznych numerów kabaretowych, nowy program zielonogórskiej formacji zadowolił nawet najbardziej wybrednych. Jarosław Marek Sobański, Tomasz Łupak i Janusz Pietruszka dali z siebie wszystko. Dwugodzinny program złożony ze skeczów i piosenek śmieszył licznie zebraną publiczność do łez, skłaniał do refleksji, a przede wszystkim wciągał w barwny i nieprzewidywalny świat kabaretu. 

Rozbawiona widownia nie wypuściła artystów bez bisu, a wykonana popisowo przez Tomasza Łupaka quasi romantyczna ballada zaostrzyła tylko apetyt na więcej. Słuchajcie bisował więc po raz drugi, tym razem ze znanym skeczem Rakiety testosteronu, z wykorzystaniem realiów Połajewa i okolic. Ci, którym mało było wrażeń podczas występu, mogli kontynuować wieczór z kabaretem w restauracji Gorzelnia 505. Tam artyści spotkali się ze swoimi fanami przy klimatycznej kolacji, chętnie podpisywali plakaty i opowiadali o ciekawym życiu kabareciarza. Można było m.in. dowiedzieć się, co poza podobnym poczuciem humoru łączy kabaret Słuchajcie i kabaret Jurki. 

Po udanym koncercie pozostały wspomnienia, których nie daje oglądanie kabaretów na ekranie telewizora. Organizatorzy, zachęceni powodzeniem środowego wieczoru z kabaretem, idą za ciosem i już teraz zapraszają na występ kolejnej formacji kabaretowej. W czwartek 14 kwietnia o godz. 19 w Połajewie wystąpi kabaret Czesuaf. Niezdecydowanych zachęcamy słowami Jarosława Sobańskiego: pamiętajcie, że kabarety najlepiej ogląda się na żywo. 

Podobne artykuły