Wysocka bez konkurencji w Studzieńcu

STUDZIENIEC. W Studzieńcu mieszkańcy nie mieli wielkiego problemu z wyborem  sołtysa. Jednogłośnie na to stanowisko wybrano ponownie radną Ewę Wysocką. Nikt nawet nie śmiał zaproponować kontrkandydata. Głośne i długie oklaski po ogłoszeniu wyników głosowania potwierdziły, że mieszkańcy nadal darzą wielkim zaufaniem Wysocką. 

Podczas wyboru rady sołeckiej głosy były  bardziej podzielone. Grono pań ze wsi prześcigało się wraz z piłkarzami miejscowego klubu w zgłaszaniu kandydatów. Przed głosowaniem jeden z mężczyzn liczył, ile pań znajduję się na sali, a w ten sposób chciał sprawdzić, czy jego kandydat zdoła wygrać.

Po zgłoszeniu siedmiu kandydatur doszło do wyborów. Wyniki ucieszyły obie ze stron. W radzie sołeckiej znalazły się trzy panie (Dorota Gawrecka, Małgorzata Nowicka i Ewa Siwakowska) oraz dwóch przedstawicieli brzydszej płci (Marcin Drzewiecki, i Marcin Witt). 

Poruszone zostały również problemy lokalne, w tym najpoważniejszy, dotyczący kierowcy dowożącego dzieci do szkoły. Według mieszkańców wyzywa i przeklina on ich pociechy. Czasami nawet nie chce mu się podjechać do przystanku i wypuszcza dzieci w polu – mówiła jedna z pań. Prowadzący spotkanie burmistrz Bogusław Janus, bardzo zaniepokojony tą informacja, obiecał następnego dnia zająć się sprawą.

Podobne artykuły