Rodzinnie w Słomowie

SŁOMOWO. W sobotę odbyło się spotkanie OSP Słomowo, na którym strażacy wybrali nowy zarząd. Wszytko odbyło się w rodzinnej atmosferze. 

Prowadzący zebranie Stanisław Filipowicz utrzymywał lekki nastrój spotkania. Często przechodził od razu do rzeczy, żeby nie zanudzać wszystkich formalnościami. Może właśnie przez takie swojskie zachowanie Stanisław Filipowicz został ponownie wybrany na prezesa OSP. Naczelnikiem została Maria Cieślak, wiceprezesem Wiesław Kowalczyk. 

Nowy prezes podziękował sołtys wsi Bożenie Łabędzkiej za pomoc i wyrozumiałość, wręczając jej symboliczne kwiaty. Chociaż OSP nadal nie ma samochodu, a gaszenia pożarów dokonują przy pomocy, jak to określił jeden z strażaków, ”łopat”, stanowią oni ważną cześć społeczności. Organizują wiele imprez kulturalnych, a mieszkańcy Słomowa nie wyobrażają sobie życia bez nich. 

Strażacy złożyli wnioski do gminy i zarządu w Poznaniu o pieniądze na potrzebny sprzęt do ratowania życia i dorobku mieszkańców. Może rok 2011 będzie rokiem szczęśliwym i OSP wreszcie uzyska upragnione narzędzia pracy każdego strażaka.

Podobne artykuły