Pogotowia na start

POWIAT OBORNIKI. Obornicki szpital przygotowuje się do konkursu na realizację pomocy ratunkowej. Jeśli go przegra, straci ponad 2 mln złotych i będzie musiał zwolnić sporą grupę pracowników. 

Jesteśmy przygotowani. Mamy sprzęt i doskonałe wyposażenie. Brakuje jedynie ISSO na karetki, bo mój poprzednik o nie nie zadbał, twierdząc, że jest to zbyteczne – wyliczyła dyrektor SP ZOZ Małgorzata Ludzkowska. Czy tego samego zdania będą oceniający, tego nie wiadomo. 

Wiadomo natomiast, że wśród konkurentów szpitala znajdzie się firma Obst Ambulans startująca jednocześnie na trzy rejony. Karetki Artura Obsta są niemniej doskonale usprzętowione. Mają w wyposażeniu wszystkie potrzebne urządzenia oraz wspomniane wcześniej ISSO, które zaważyło swego czasu w krzywdzący sposób na ich działalności w Szamotułach a teraz może stać się języczkiem ważącym szanse na ich korzyść. 

Otwarcie konkursu nastąpi już za tydzień i jest to bardzo gorący tydzień dla wszystkich podmiotów składających oferty. O tym jak dobry to interes świadczyć może, fakt, iż za dobę pogotowia karetki typu „P” województwo płaci 3086 złotych a za karetkę typu „S” 4112 złotych.

Podobne artykuły