Nowy sezon taneczny

POŁAJEWO. Grupa tańca współczesnego i nowoczesnego BQL z Gminnego Ośrodka Kultury jest gotowa do podbijania parkietów w wiosennym sezonie. Do kierowanego przez instruktorkę ze Skoków Mariettę Kiszkę zespołu uczęszcza aktualnie osiem dziewcząt z Połajewa, Młynkowa i Ryczywołu.

Sandra Bartkowiak, Agnieszka Cieluszek, Karolina Galuba, Hanna Krawczyk, Daria Krawczyk, Karolina Kulka, Justyna Płociniczak i Teresa Staśkiewicz zgodnie przyznają, że taniec to ich wielka pasja. Cotygodniowe próby w specjalnie przystosowanej sali (z obowiązkową ścianą pokrytą lustrami) kosztują dziewczęta wiele wysiłku. Efekty są widoczne na przeglądach i licznych występach, podczas których BQL prezentuje się coraz lepiej. 

W nowym sezonie grupa proponuje układy w stylu modern jazz, odchodząc od swojego pierwotnego wizerunku hip hopowych chłopczyc z podwórka. W nowej stylizacji młode tancerki z połajewskiego GOK-u prezentują się niezwykle dziewczęco i zwiewnie. Nawiązujące do strojów baletnic body i spódniczki w kontrastowych kolorach świetnie współgrają z charakterem nowych tańców. 

Całości dopełniają obowiązkowe profesjonalne buty do tańca, czyli jazzówki oraz czarne półmaski zakładane na twarz w odpowiednich momentach tańca. Zespół BQL miał okazję zaprezentować się w tym roku na przeglądzie Taniec bez granic w Gostyniu, przed grupą kolejne konfrontacje taneczne, z najbliższym Tańczące trzewiczki w Kazimierzu Biskupim. Grupie życzymy samych udanych występów i dobrze niosących je w tańcu trzewiczków.

Podobne artykuły