Nowak kontra Nowak

POPOWO. Jedyną osobą, która nie chciała, aby sołtysem Popowa był nadal Tadeusz Nowak był… sołtys Tadeusz Nowak. Na 21 głosujących uzyskał 20 głosów poparcia, a głos należący do siebie ostentacyjnie przekreślił ze słowami – są młodsi. 

Zanim ponownie został sołtysem rozliczył poprzednią, a jednocześnie swą pierwszą kadencję. Wspomniał o remoncie świetlicy i jej doposażeniu, o budowie ogrodzenia, o organizacji imprez i udziale w imprezach gminnych. Przez trzy lata z jego inicjatywy były kontrolowane przez profesjonalną firmę szamba i przydomowe oczyszczalnie ścieków. Powstała też oczyszczalnia ścieków przy świetlicy wybudowana sumptem samych mieszkańców Popowa. Świetlica jest dla wsi miejscem szczególnie ważnym, gdzie mieszkańcy spotykają się z różnych okazji. Jedną z nich były szkolenia, w których udział brali rolnicy. 

Ponownie wybrany sołtys Nowak będzie kontynuował swą misję a wspierać go będą w tym Roman Bąkowski, Ryszard Runowski, Marian Cieślewicz, Mariusz Nowak i Jakub Boniak. Natomiast: Paweł Zajas, Eugeniusz Miężął i Mateusz Kalkowski zasiądą w komisji rewizyjnej. 

Zebranie prowadził sam burmistrz Tomasz Szrama i to w tempie iście ekspressowym. Nie trwało ono nawet godziny, a oprócz wyborów udało się jeszcze załatwić problem źle oczyszczonego Kanału Baborowskiego. Burmistrz obiecał przysłać urzędnika i wysłać pismo w tej sprawie gdzie trzeba. 

Mieszkańcy Popowa skarżyli się też na ciężkie tiry rozjeżdżające im resztki drogi. Ten ostatni problem będzie trudno załatwić, bo nie łatwo jest dotrzeć do wsi, której drogi budowane w latach 60-siątych w czynie społecznym siłami mieszkańców, dzisiaj niemal znikają niszczone zębem czasu i kołami ciężkich pojazdów.

Podobne artykuły