Dajan P. aresztowany

OBORNIKI. Kilka tygodni temu pisaliśmy o napadzie na dostawcę pizzy. 9 lutego na ul. Czarnkowskiej zamówiono pieczywo. Dostawca przyjeżdżając z zamówioną pizzą pod wskazany adres, został odesłany, że to pomyłka.  W momencie, gdy sprawdzał telefonicznie adres dostawy, zauważył szybko zbliżającego się w jego kierunku, krzyczącego i grożącego mu mężczyznę. Zaczął uciekać. Kiedy już sprawca zorientował się, że ze zdobycia pieniędzy nic nie wyjdzie, wsiadł do opuszczonego pojazdu dostawcy i odjechał. Po kilkuset metrach uderzył w inny samochód i uciekł.

Policja usilnie starała się znaleźć złodzieja. W minionym tygodniu funkcjonariuszom udało się pochwycić lokalny postrach dostawców pizzy, 17- letniego Dajana P, mieszkańca Obornik. 

Okazało się, że napastnik wraz dwoma wspólnikami, 17 i 26-letnim,  chcieli obrabować dostawce pizzy. Na szczęście mężczyzna zbiegł napastnikom, gdyż byli oni tak zdeterminowani, że mogli pobić ofiarę. Przestępcy po nieudanym napadzie pocieszyli się kradzieżą samochodu dostawcy. 

Teraz głównemu sprawcy zamieszania grozi do 5 lat więzienia a pracownicy pizzerii mogą odetchnąć z ulgą i nadal umilać piątkowe wieczory oborniczanom swoimi smacznymi wyrobami. 

Podobne artykuły