Chwytały dzień w Połajewie

POŁAJEWO. Gimnazjaliści zakończyli miniony tydzień ambitną poezją. W zorganizowanym przez Annę Bednarek konkursie recytatorskim pod hasłem Chwytaj dzień wzięło udział dziewięć uczennic Gimnazjum w Połajewie. W piątkowe przedpołudnie swoje pięć minut mieli również uzdolnieni aktorsko uczniowie, w wykonaniu których można było obejrzeć oparte na autorskim scenariuszu przedstawienie o młodości. 

Wdzięczne scenki z udziałem aktorów i młodszego rodzeństwa poprzedziły konkursowe zmagania, zaś w przerwie na obrady z tanecznymi solówkami zaprezentowała się Agnieszka Cieluszek. Komisja w składzie Małgorzata Dudek, Miłosława Nowicka i Czesław Mroczek z uwagą przysłuchiwała się kolejnym recytacjom, które zaskakiwały dojrzałością i oryginalnością interpretacji. Niełatwe dla młodych ludzi teksty poetyckie o młodości przysparzały niektórym drobne problemy, zaś w wykonaniu innych uczestniczek zabrzmiały lekko i ciekawie. Ostatecznie po laur zwycięstwa sięgnęły trzy recytatorki. 

Pierwsze miejsce zdobyła Jolanta Jarosz, drugie przypadło w udziale Milenie Henke, zaś trzecim wyróżniono Jagodę Konsztowicz. Nagrodą były ufundowane przez GOK w Połajewie książki Moje Połajewo Bogdana Garsteckiego z dedykacją autora oraz bilety na spektakl teatralny. Każda z uczestniczek otrzymała również pamiątkowy dyplom i słodki upominek.

Podobne artykuły