Wojciech Partyka nadal w Kowalewku

KOWALEWKO. Sołtysujący w Kowalewku Wojciech Partyka będzie to czynił nadal, tak orzekli mieszkańcy wsi zebrani na wybory w sali świetlicy. Był jedynym kandydatem i na 45 głosujących policzono aż 45 głosów poparcia pana Wojciecha. Był to, jak na razie, drugi tak dobry wynik w gminie.

Będzie mu jak dotąd czynnie pomagała rada sołecka w składzie Jarosław Jojt, bracia Piotr i Tomasz Dobrzyńscy i Romuald Solarski. W komisji rewizyjnej zasiądą Grażyna Błaszyk, Grażyna Dobrzyńska i Ewa Borucka. 

Jeszcze do niedawna wieś Kowalewko nie miała nawet piędzi własnego gruntu. Staraniem władz gminy ma dziś już świetlicę i ziemię do zagospodarowania. Sołtys Wojciech Partyka ma też wielkie plany, a realizację ich chce oprzeć o środki unijne, żeby wieś wreszcie miała to, na co czeka od dawna. Już udało się zadbać o wystrój świetlicy i podłączenie jej do sieci kanalizacyjnej. Odbywają się w niej liczne imprezy, w tym cieszące się szczególną popularnością Dni Kowalewka. 

Sołtys Wojciech Partyka jest społecznikiem pomysłowym i pracowitym. Współpracujący z nim członkowie powiększonej w tym roku rady sołeckiej są mu podobni. Dlatego społeczność Kowalewka może mieć pewność, że jej sprawy spoczywają w wyjątkowo dobrych rękach.

Podobne artykuły