Wiwaty na cześć Skibińskiego w Gościejewie

GOŚCIEJEWO. W miniony czwartek sala wiejska była wypełniona po brzegi, a celem spotkania był wybór nowego sołtysa i rady sołeckiej. Przed głosowaniem mieszkańcy, wraz z radnymi oraz burmistrzem Janusem i wiceburmistrzem Ostrowskim, podziękowali sołtysowi Ludwikowi Skibińskiemu i radzie sołeckiej za cztery lata ciężkiej pracy.

Na wstępie burmistrz powiadomił mieszkańców, że długo oczekiwany remont świetlicy wiejskiej rozpocznie się najprawdopodobniej w maju, co spotkało się z komentarzem: no wreszcie. Następnie doszło do wyborów nowego sołtysa. 

Prawie natychmiast padła kandydatura Ludwika Skibińskiego, który z uśmiechem na twarzy podjął się startowania w wyborach. Zaproponowano również kandydaturę Marka Nowaka, jednak ten nie zgodził się na kandydowanie. Przez ponad minutę nikt nie zgłaszał nowych kandydatur. Burmistrz zażartował, że Skibińskiemu za łatwo pójdzie w tych wyborach, gdy wreszcie jeden z mieszkańców wykrzyknął: Hieronim Miklejewski. Sala przyjęła to z uśmiechem, uznając kandydaturę za żart. Miklejewski jednak doszedł do wniosku, że w demokracji musi być kontrkandydat i zdecydował się wystartować w wyborach. Na sołtysa zaproponowano również radnego Henryka Janusa, ale samorządowiec nie przyjął oferty uznając, że ma za dużo spraw na głowie. 

Rekordowa liczba dziewięćdziesięciu mieszkańców wzięła udział w głosowaniu. Sala w Gościejewie już dawno nie widziała tak wiele osób na spotkaniu wiejskim. Chociaż wyborców było tak wielu, komisja skrutacyjna w kilkanaście minut poradziła sobie z zebraniem i przeliczeniem głosów. Na następną kadencje ponownie został wybrany Ludwik Skibiński, uzyskując 85 głosów poparcia. 

Po odczytaniu wyników sala wypełniła się oklaskami i wiwatami kierowanymi w stronę Skibińskiego. Przewodnicząca komisji skrutacacyjnej Hanna Kuliga powiedziała: jak słychać wszyscy są zadowoleni. Skibiński podziękował wszystkim za zaufanie, co sala przyjęła ponownym głośnym wiwatem. 

Na koniec doszło do wyboru ośmioosobowej rady sołeckiej. Przy 15 kandydatach komisji zajęło ponad pół godziny przeliczenie wszystkich głosów. Wreszcie ogłoszono wyniki. W nowej radzie zasiadają Henryk Janus, Aleksandra Koplin, Longina Pijanowska, Krzysztof Rybak, Mariusz Szymkowiak, Zenon Odor, Marek Banasiak i Małgorzata Szymkowiak.

Podobne artykuły