Są pieniądze na Długą

ROGOŻNO. W minionym tygodniu na nadzwyczajnym posiedzeniu rady miejskiej, podjęto uchwałę, dzięki której prawdopodobnie już w maju rozpocznie się budowa nawierzchni z prawdziwego zdarzenia na ul. Nowej, do skrzyżowania z ul. Długą. Jest to możliwe dzięki wsparciu z urzędu marszałkowskiego.

Inwestycja to pierwszy odcinek budowy ciągu ulic Nowa, Długa, Seminarialna. Została ona wcześniej zdjęta z budżetu na rok 2011 ze względu na budowę drugiego etapu kanalizacji w Rogoźnie. Teraz udało się znaleźć środki na wybudowanie chociaż jednej drogi. 

Dziwi jednak fakt, że podczas głosowania nad ulicą Długą radni nie byli jednogłośni. Samorządowcy z klubów  Nasza Gmina oraz Nasze Miasto (AdamNadolny, Marian Połczyński, Henryk Janus, Romana Szuberski, Renata Tomaszewska, Roman Kinach i Maciej Kutka) nie poparli uchwały.

Podobne artykuły