Po zwycięstwie nad Szczecinem awans oborniczanek do super ligi jest nadal sprawą otwartą

OBORNIKI. Sparta Oborniki wygrała z niepokonanym liderem Pogoń Handball Szczecin 26:22.

Po ostatniej przegranej ze Szczecinem, dziewczęta wyciągnęły wnioski i widać, że zespół rozwija się w dobrym kierunku – mówił nam od razu po zakończeniu spotkania uradowany trener Tomasz Konitz.

Obornickie szczypiornistki, pokonując dwa tygodnie temu lidera Słupię Słupsk, w tym tygodniu ponownie udowodniły swoją wysoką formę.  Zawodniczki Sparty stanęły przed trudnym zadaniem zatrzymania lidera ze Szczecina. Tak więc forma i wola walki obu zespołów zapowiadały ciekawy bój.

Od początku gra była zacięta i wyrównana i toczyła się tak do 24 minuty (8:8). Ostatnie 6 minut pierwszej połowy, to bardzo dobra obrona spartanek i prowadzenie trzema bramkami.

W drugiej części spotkania, dzięki konsekwentnej grze pozycyjnej, w 37 minucie przewaga powiększyła się do pięciu bramek(15:10). Jednak w ferworze walki posypały się kary dla oborniczanek i w 43 minucie Pogoń  zbliżyła się na 16:15. Koncertowa gra młodziutkiej Angeliki Górnej, wychowanki Katarzyny Przybysz, brylującej na prawym skrzydle, ożywiła zespół z Obornik i w 53 minucie Sparta ponownie odskoczyła na 23:18. W 59 minucie było już 26:21.

Sparta zatrzymała lidera i kwestia awansu do super ligi jest ciągle otwarta. Adriana Celka została najlepszym snajperem drużyny, zdobywając 10 bramek.

Na pochwałę zasługuję cały zespół. Jeżeli nie w tym, to w następnym roku na pewno dostaniemy się do ekstraklasy – skomentował nam spotkanie trener Tomasz Konitz.

Sparta: Ewa Wozińska, Joanna Olenderek, Urszula Filoda 1, Magdalena Borkowska 2, Magda Białyńska, Angelika Górna 2, Justyna Cieśla 6, Dominika Rakoczy, Karolina Szczęsna, Joanna Gładecka 3,  Natalia Kosmowska, Adrianna Celka 10, Edyta Kowalewska 2.

Tabela I ligi o miejsca 1-4