Kubiatowicz pokonała Rybę

PACHOLEWO. W minioną środę Bożena Kubiatowicz, sołtys Pacholewa, mogła się przekonać, co wieś sądzi o jej działalności. W wielkim skrócie opowiedziała, co udało się zrobić przez ostatnie cztery lata, a była to długa lista. Wymieniła liczne imprezy, wspomniała o nagrodzie za piękny wieniec dożynkowy, wyliczyła remonty w świetlicy i budowę placu zabaw dla dzieci, nie omieszkała wspomnieć o wielkiej pomocy ze strony Tomasza Kubonia i rady sołeckiej.

Roman Białachowski przyznał, że zrobiła wiele i działała z wielkim zaangażowaniem. Wyraził nadzieję, że będzie tak dalej i zaproponował jej kolejną kadencję. 

Chwilę potem zgłosił swój udział w wyborach także Krzysztof Ryba. Zapytano o to, jaki ma plan na swą działalność, jeżeli zostanie sołtysem oświadczył: dopiero wchodzę w ten temat, ale mniej więcej wiem o co chodzi. Bożena Kubiatowicz była bardziej wymowna i wyliczyła dalsze potrzeby wsi oraz sposób na ich realizację. 

Burmistrz Woszczyk zaprosił do wybierania, a po ogłoszeniu wyborów okazało się, że Tomasz Ryba uzyskał poparcie 14 mieszkańców a Bożena Kubiatowicz 34 i będzie sołtysem w następnej kadencji. 

Z panią sołtys będzie współpracować rada sołecka. Radę wybierano dwukrotnie, bo dwie osoby uzyskały taką samą liczbę głosów. Drugie głosowanie ustaliło, że będzie ona działać w osobach Aleksandra Kłecka, Grzegorz Naparty, Roman Białachowski i Renata Zydorczak. Wybrano też komisję rewizyjną w osobach Grzegorz Pawłowski, Krzysztof Ryba i Andrzej Dopierała. 

Po skończonych wyborach sołtys Bożena Kubiatowicz zebrała wielkie brawa i moc gratulacji. Był to oczywisty dowód sympatii i poparcia, jakim obdarza ją wieś Pacholewo. Na koniec warto wspomnieć, że wybory odbywały się w pięknie przygotowanej sali świetlicy wiejskiej, której ściany zdobiły wykonane przez Teresę Tulecką panele z fotografiami upamiętniającymi najważniejsze wydarzenia Pacholewa.

Podobne artykuły