Komendant Wiśniewski zakończył pracę w policji

ROGOŹNO. Był do niedawna komendantem posterunku w Rogoźnie, jednak nim tam trafił pracował przez wiele lat na stanowisku dyżurnego w komendzie wojewódzkiej w Poznaniu. Wcześniej był policjantem w Rogoźnie, a jeszcze wcześniej żołnierzem. 

Podinspektor Krzysztof Wiśniewski od 32 lat nie rozstawał się z mundurem. Nosił go w wojsku, nosił w policji. Nawet gdy go zdejmował, wkładał „mundur” sportowca, bo kultura fizyczna jest jego wielką pasją. Gdy przestał czynnie trenować sport i grać w piłkę zajął się dziećmi i młodzieżą, ucząc ich postawy fair play na boisku i sportowego zachowania. Kocha sport i opiekę nad młodzieżą, bo pod mundurem ma ogromne serce. 

Gdy przepracował 20 lat w policji postanowił przejść na emeryturę. – Przykro jest żegnać dobrego policjanta, ale skoro podjął taką decyzję, ma do tego niezbywalne prawo i po 20 latach pracy należy mu się odpoczynek – powiedział nam zastępca komendanta policji w Obornikach Wiesław Ptaszyński i dodał – tymczasem jego miejsce zajmie asp. sztab. Piotr Warnke a potem podejmiemy dalsze decyzje. Komendant Krzysztof Wiśniewski zostawił po sobie wyraźny ślad. Przez trzy ostatnie lata komisariat w Rogoźnie miał w rankingach wojewódzkich bardzo wysokie notowania.

Podobne artykuły