Irena Magdziarek niepokonana

WARGOWO. O tym, że Irena Magdziarek ma silną osobowość i charyzmę, było wiadomo od początku zebrania wiejskiego. Formalnie prowadził je burmistrz Tomasz Szrama, jednak tak naprawdę rej wodziła  sołtys.

Przy pełnej po brzegi sali wyliczyła dokonania minionej kadencji a uzbierało się tego mnóstwo. Opowiedziała też o planach na przyszłość. Jeżeli ktoś nie znał wcześniej sołtys Magdziarek, dość mu powiedzieć, że zdobyła za swą działalność zaszczytny tytuł „Sołtys na Miarę Europy”. 

Pani Irena podziękowała obecnym na sali Annie Rydzewskiej i Bogdanowi Bukowskiemu za wsparcie w rozwoju wsi i poprosiła Tomasza Szramę o współpracę, nie gorszą od tej z minionej kadencji. Przypomniała jak bardzo mieszkańcy wsi są wobec siebie solidarni kwestując na rzecz rannego podczas prac polowych sąsiada. Nalegała na rychły remont drogi w Wargowie II i wyraziła nadzieję na wsparcie z programu odnowy wsi, dzięki któremu będzie można wyremontować piętro domu kultury i zadbać o teren wokół niego. 

Wreszcie przystąpiono do wybierania. Oprócz Ireny Magdziarek zgłoszono także Beatę Bączkowską. Pani Beata otrzymała 26 głosów poparcia, pani Irena 67 i będzie dalej sołtysem Wargowa. 

Wesprze ją rada sołecka w osobach: Renata Repczyńska, Mirosław Buszkiwicz, Zygmunt Lerczak, Patryk Sztulpa, Józef Kniat i Bogumiła Ostrowska.  Wybrano tez komisje rewizyjna w składzie Aleksandra Staniek, Marcin Lorenc i Marek Bączkowski. 

Po zakończeniu wyborów przyszedł czas na gratulacje, uściski i kwiaty. Te otrzymała Irena Magdziarek, sołtys nie do pokonania.

Podobne artykuły