Poznań pokonał Oborniki

OBORNIKI. Drugoligowe spotkanie szczypiornistów Sparty Oborniki z MKS Poznań dość długo było właściwie wyrównane i tylko z nieznaczną przewagą miejscowych. Niespodziewanie w 44 minucie prowadzenie oborniczan wzrosło do pięciu bramek (18:13). Niestety, w ciągu kolejnych ośmiu minut Sparta ani razu nie potrafiła oddać celnego rzutu, podczas gdy goście byli skuteczni, co 60 sekund zdobywając pod rząd osiem bramek i w 57 minucie zrobiło się 18:21. Tylko jedno celne trafienie wykonali  jeszcze spartanie w ostatniej minucie, ustalając wynik na 19:21.

W ostatnich dziesięciu minutach sędziowie aż pięć razy wysyłali zawodników Sparty na ławkę kar. W pewnej chwili przez prawie pół minuty grało tylko trzech oborniczan przeciwko szóstce rywali. Kary wynikały  z popełnianych fauli, będących następstwem braku sił gospodarzy. Szkoda kolejnej straconej szansy na komplet punktów.

Sparta: Radosław Gebler, Maciej Wtorek – Mariusz Kłak 4, Michał Włudarczak 1, Szymon Janiszczak, Bartosz Jankiewicz 4,  Leszek Mikołajczak, Maciej Włudarczak 6,  Błażej Nowacki, Miłosz Kołodziej, Mateusz Golczyński 1,  Łukasz Koligat,  Łukasz Cieśla 3.