Pałac zadłużony

ROŻNOWO. Powiat zaoszczędził na utrzymaniu pałacu w Rożnowie, bo go przekazał gminie Oborniki. Teraz tracić na nim będzie gmina. Rożnowski pałac swą nazwę zawdzięcza jedynie przeszłości. Dziś jest to rudera wymagająca ogromnych nakładów. Mieszkające tam osoby rzadko płacą czynsz, więc remontować i utrzymywać go będzie trzeba z pieniędzy bardziej rzetelnych podatników gminy Oborniki. 

Niezapłaconych czynszów skarbnik powiatu wyliczyła na kwotę aż 35 tys. zł. – Komornicy mają problem ze ściąganiem, a to powiększa stratę, bo trzeba wnieść opłaty – skarżyła się Joanna Konieczna. Jako jedyny pozytywny przykład podała sytuację pana D., który zapłacił całość zadłużenia. Jednak reszta nie dała ani grosza i płacić nie ma zamiaru. 

Gmina pałac, chcąc nie chcąc przejęła, przejmując też lokatorów, za większość których płacić teraz będzie reszta społeczeństwa. Warto w tym, miejscu przypomnieć, że w podobnej sytuacji są także pałace w Łukowie i Gołaszynie, mogące niedługo dołączyć do kosztów utrzymania gminy.   

Podobne artykuły