Obywatelskie zatrzymanie: uratowali napadniętą w Obornikach kobietę

OBORNIKI. W środę 9 marca około godziny 20:30 przed kościołem św. Krzyża dwoje oborniczan dokonało obywatelskiego zatrzymania sprawcy rozboju. 

Wyjeżdżając w ul. Czarnkowską z parkingu przed marketem „Piotr i Paweł” ujrzeli 26-letniego mieszkańca Obornik, który szarpał, popychał i bił starszą kobietę, wyrywając jej przy tym torebkę. Kobieta dzielnie broniła swojej własności, ale napastnik nie rezygnował. 

Wreszcie napadnięta kobieta upadła, trzymając nadal w rękach torebkę. Złodziej nie bacząc na to ciągnął ją po chodniku. 

Widząc całą tę scenę mężczyźni natychmiast zatrzymali samochód i ruszyli w stronę 26-latka. Ten bojąc się nadbiegających mężczyzn rzucił się do ucieczki.  

Ścigający go byli szybsi i po krótkiej pogoni zatrzymali i obezwładnili napastnika. Następnie wezwali patrol policji, a przybyli funkcjonariusze zatrzymali niedoszłego złodzieja. Teraz grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. 

Niby nie ma niczego nadzwyczajnego w tym, że dwaj silni i sprawni mężczyźni obronili starszą kobietę. Jednak na miejscu zdarzenia znajdowało się więcej osób, którzy widzieli całe zajście, ale nikt inny nie zareagował. Obaj panowie nie uważają się za bohaterów i pragną pozostać anonimowi, co w naszym artykule uszanowaliśmy.

Podobne artykuły